Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin, tel. 62 7472317       
plenfrderu

Wystawa grzybów świeżych na 100-lecie Służb Sanitarnych.

wystawa m          W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia działalności służb sanitarnych w niepodległej Polsce oraz 65-lecia powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w dniach 09 i 10 października 2019r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie zorganizowano wystawę grzybów świeżych pod hasłem „Bezpieczne grzybobranie” oraz przeprowadzono akcję informacyjno-edukacyjną pod tytułem „Mały kleszcz – duży problem?”.

          Podczas tych dni zaproszono na wystawę dzieci ze szkół powiatu jarocińskiego. Każda klasa, która skorzystała z wystawy, podczas przygotowanej dla nich prezentacji multimedialnej poznała zasady bezpiecznego grzybobrania, dowiedziała się o gatunkach grzybów, o sposobie ich rozpoznawania i oznaczania, a także w czytelny sposób poznała podstawowe różnice pomiędzy gatunkami grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Po zakończeniu prezentacji, dzieci obejrzały przygotowaną wystawę, a grzyboznawca i klasyfikator grzybów świeżych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie udzielili obszernych wyjaśnień i odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania
          Ponieważ wizyta w lesie, to nie tylko przyjemny odpoczynek, czy grzybobranie, to także możliwość ukąszenia przez kleszcza. Pracownik stanowiska pracy do spraw oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie omówił sposoby ochrony przed ukąszeniem przez kleszcza, w jaki sposób człowiek ulega zakażeniu drobnoustrojami przenoszonymi przez kleszcze oraz choroby przenoszone przez kleszcze. Zaprezentowany został również  krótki film edukacyjny o kleszczach.
          Z wystawy skorzystali również mieszkańcy miasta, którzy z zaciekawieniem przyglądali się świeżym grzybom, zarówno tym jadalnym, niejadalnym jak i trującym.
          Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wystawy otrzymał materiały edukacyjne i słodki upominek w postaci ciasteczkowego grzybka.
          Zorganizowana wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak mieszkańców.

 

wystawa G1  wystawa G2  wystawa G3  

wystawa G4  wystawa G5  wystawa G6

wystawa G7  wystawa G8  wystawa G9

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń