Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin, tel. 62 7472317       
plenfrderu

Realizacja projektu: „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - kontra tytoń”.

nowy zakaz palenia          Państwowa Inspekcja Sanitarna w ramach Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce realizuje na terenie województwa wielkopolskiego projekt edukacyjny w zakresie edukacji antynikotynowej „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - kontra tytoń”.
         W ramach realizacji projektu w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Rzucania Palenia w dniu 15 listopada 2019r. w Zespole Szkół w Prusach przeprowadzone zostało szkolenie dla 37 uczniów klas VI-VIII.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i warsztatowej. W części teoretycznej młodzież dowiedziała się jaki wpływ na organizm ludzki ma palenie tytoniu tradycyjnego i inhalowanie e-papierosów, poznała skład dymu tytoniowego i jego wpływ na organizm ludzki, zapoznana została z cyklem uzależnienia od nikotyny oraz pojęciem biernego palenia.

Podczas zajęć warsztatowych młodzież opracowała definicję uzależnienia, dyskutowała o przyczynach palenia tytoniu, uczyła się umiejętności asertywnego zachowania, obliczała koszty związane z paleniem tytoniu, przygotowywała plakaty i projekty kampanii nawiązujących do rzucenia palenia.
Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą mogli przekazywać wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu swoim rówieśnikom poprzez edukację rówieśniczą w środowisku szkolnym. Na zakończenie wręczono uczestnikom szkolenia dyplomy MLZ kontra tytoń oraz długopisy z logo otrzymane z WSSE w Poznaniu.
Ewaluacja ankiet wykazała wzrost poziomu wiedzy uczniów w zakresie tematyki antynikotynowej. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali dyplom Młodzieżowego Lidera Zdrowia.
Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą mogli przekazywać wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu swoim rówieśnikom poprzez edukację rówieśniczą w środowisku szkolnym. Szkolenie przeprowadzone zostało przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Jarocinie: Magdalenę Mróz i Elżbietę Wejman.

 

Prusy MLZ 1   Prusy MLZ 2   Prusy MLZ 3

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń