Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin, tel. 62 7472317       
plenfrderu

Profilaktyka grypy - zajęcia informacyjno-edukacyjne w Potarzycy

Potarzyca PG       W dniu 14.11.2019r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Potarzycy odbyły się zajęcia informacyjno-edukacyjne na temat profilaktyki grypy i przypadków grypopodobnych oraz profilaktyki chorób układu pokarmowego dla 18-stu uczniów klas I-III.
       Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat zachorowań na grypę, uzupełniając ją posiadanymi wiadomościami. Porównano objawy zachorowania na grypę i zachorowań grypopodobnych. Podczas zajęć przeprowadzono instruktaż skutecznego mycia rąk. Poruszony został również temat profilaktyki chorób układu pokarmowego, w tym zatruć pokarmowych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachorowania na salmonellę. Podczas spotkania zostały wykorzystane materiały edukacyjne przygotowane przez GIS i WSSE w Poznaniu. Uczniowie otrzymali ulotki na temat grypy i salmonelli.
Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, włączając się w rozmowę na temat profilaktyki chorób „brudnych rąk”, a także w ćwiczeniach ze skutecznego mycia rąk. Za aktywny udział w zajęciach PSSE w Jarocinie ufundowała drobne upominki dla uczniów.

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń