Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin, tel. 62 7472317       
plenfrderu

Podsumowanie konkursu na mem pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”.

Praca konkursowa - I miejsce w etapie powiatowym.          W dniu 2 grudnia 2019r. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyło się podsumowanie etapu powiatowego konkursu na mem internetowy pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”.
Konkurs ogłoszony został przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu memu internetowego, który powinien uświadamiać, że wiedza jest istotnym elementem w profilaktyce zakażeń HIV i chorób przenoszonych drogą płciową. Powinien zwracać uwagę na konieczność wykonywania testów na HIV, po każdym ryzykownym zachowaniu. Autorzy w swoich pracach mieli zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się ww. tematyką. Warto wiedzieć więcej o drogach zakażenia, towarzyszących objawach, leczeniu i profilaktyce, aby żyć bezpieczniej, chronić siebie i innych. Mem internetowy rozprzestrzenia się w sieci wszystkimi dostępnymi kanałami - na portalach społecznościowych, forach internetowych czy poprzez istniejące komunikatory.

Ten fenomen kulturowy idealnie nadaje się do zwrócenia uwagi na ciągle aktualny problem zdrowotny jakim jest rosnąca liczba zakażeń HIV i chorób wenerycznych wśród osób młodych.

Na terenie powiatu jarocińskiego do konkursu przystąpiła tylko jedna szkoła ponadpodstawowa- Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.
Laureatem konkursu został Mateusz Jankowski uczeń klasy III c Technikum Reklamy.
     Etap powiatowy konkursu przeprowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarocinie przy współpracy Starostwa Powiatowego w Jarocinie, które ufundowało nagrodę dla laureata konkursu.
Zgodnie z regulaminem konkursu praca, która zajęła I miejsce w etapie powiatowym przesłana została do etapu wojewódzkiego, którego podsumowanie odbyło się 28 listopada w Poznaniu w kinie Muza.

mem nds AIDS2   mem nds AIDS3   mem nds AIDS4

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń