Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin, tel. 62 7472317       
plenfrderu

Bezpieczne Walentynki 2020

walentynki sm          Walentynki to obchodzone corocznie święto zakochanych. Ten czas romantycznych spotkań, może stać się również czasem ryzykownych zachowań seksualnych. Warto pamiętać, by w trosce o zdrowie swoje i swojego partnera wykonać bezpłatne i anonimowe badanie w kierunku obecności wirusa HIV.

          W dniu 14 lutego 2020r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie została przeprowadzona akcja informacyjno - edukacyjna „Bezpieczne Walentynki 2020”.  Spotkania z młodzieżą miały  na celu poszerzenie wiadomości na temat zakażeń  HIV i zachorowań na AIDS, zwrócenie uwagi na potencjalne drogi zakażenia oraz promowanie wykonania testów w kierunku zakażenia HIV.

Podczas walentynkowego spotkania wykorzystano materiały informacyjne opracowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS.  Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu ‘Fryzjerzy świata wobec AIDS”. Młodzież chętnie brała udział w  mini konkursie wiedzy o HIV/ AIDS. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi uczniowie otrzymywali nagrody w postaci walentynkowych kartek, serduszek, breloczków i długopisów ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarocinie. Przeprowadzone działania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i kadry pedagogicznej.

walent 2020 1   walent 2020 2   walent 2020 3

 

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń